„Krízové riadenie v Nadácii Pro Futura“

Krízové riadenie v nadácii Pro Futura

Dňa 14. augusta 2023 zamestnanci Okresného úradu Snina, Odboru krízového riadenia, páni Roman Gallik a Patrik Lukáč navštívili Nadáciu Pro Futura, kde hravou formou odprezentovali jednotlivé zložky záchranného systému. Deti si svoje vedomosti a znalosti vyskúšali aj v súťažných disciplínach. Naučili sa, ako sa správne zachovať v krízových situáciách. Na záver súťažného predpoludnia deti ocenili upomienkovými predmetmi.

 

 

Čítať viac

Pomoc pre žiakov Odborných učilíšť internátnych v Prešovskom kraji

Nadácia LDS Charities a Nadácia Pro Futura spolupracujú takmer dvadsať rokov. Spolu uskutočnili viac ako tridsať projektov, ktoré pomohli napr. domovom sociálnych služieb, nemocnici, školám, občianskym združeniam v celom našom regióne. V súčasnosti uskutočňujeme projekt „Pracovné odevy pre odborné učilištia internátne“. Týka sa šiestich škôl v Prešovskom kraji. Zabezpečí pracovné odevy a ochranné pomôcky pre deti v hodnote 56 000 eur.

V pondelok 13. februára sa uskutočnilo na pôde Spojenej školy internátnej v Snine odovzdávanie prvej etapy daru. Na stretnutí sa zúčastnili zástupca LDS Charities Scott Kozak, zriaďovateľka nadácie Pro Futura Jozefína Obšitníková a správca nadácie Daniel Andráško., Jana Kandríková – riaditeľka SŠI v Snine. Zástupcovia školy prevzali pracovné odevy pre murárov, šičky, kuchárov, cukrárov a kožiarov. Tento dar bude slúžiť pre 90 detí.

Do projektu je zapojená aj Spojená škola internátna v Humennom, ktorá prevzala dar v zastúpení Eriky Firdovej, pre kuchárov a pre študentov odboru pomocné práce v administratíve.

Zástupcovia nadácie LDS Charities súhlasili s pokračovaním projektu v školách podobného typu v Medzilaborciach, Svidníku, Prešova a Popradu.

Veríme, že rodičia túto pomoc ocenia. A všetci tí,  ktorí sa týmto deťom snažia pomáhať, zase veria, že sa v budúcnosti uplatnia na trhu práce.

 

Čítať viac

Vianoce v nadácii

K Vianociam boli v týchto dňoch obdarované deti, rodiny s deťmi i dôchodcovia v Snine.

 

 

Čítať viac

Pečieme jablkové maškrty

Deti zo Spojená škola internátna Snina spolu s pedagógmi uskutočňovali v Nadácii Pro Futura projekt „Pečieme jablkové maškrty“.

 

 

Čítať viac

Dar – chodítko do Požičovne zdravotníckych pomôcok

Ďakujeme darkyni zo Sídliska I. v Snine, ktorá darovala Nadácii Pro Futura do Požičovne zdravotníckych pomôcok veľmi kvalitné chodítko pre zdravotne postihnutého.

 

 

Čítať viac

8. ročník Rockového koncertu na pamiatku Miňa Kočana a finančný dar pre Dávida Židu

Tradične sa po skončení Rockového koncertu na pamiatku Miňa Kočana, ktorý má už osem rokov aj benefičný charakter, stretli dňa 24.10.2022 hlavní aktéri v Nadácii Pro Futura, ktorá už roky podporuje túto akciu.

Peňažný dar si prevzali od zástupcov nadácie Pro Futura organizátori koncertu, manželia Kočanovci – OZ Miňo a rodičia Dávida Žida.

Výťažok z tejto akcie Dávid použije na ďalšiu liečbu.

 

 

Čítať viac

Poďakovanie od Zakarpatskej oblastnej rady za potravinovú pomoc od nadácie

 

Čítať viac

Aktivity v čase prázdnin pokračujú

Aj v dnešných prázdninových dňoch v nadácii bežia všetky aktivity. Deti si obľúbili Čitáreň, funguje aj Tréningová kuchynka. Sninčania už vedia, že si môžu v nadácii požičať zdravotnícke pomôcky a potravinovú pomoc potrebuje stále viac a viac ľudí.

 

 

Čítať viac

Potravinová pomoc pre Ukrajinu

Zakarpatská krajská rada zastúpená poslancom Jaroslavom Šukaľom si dnes prevzala potravinovú pomoc, ktorá smeruje za hranicu do Veľkého Berezného a odtiaľ ďalej. Nadácia Pro Futura tak opakovane podporuje Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Za pomoc ďakujeme LDS Charities z USA, nášmu dlhoročnému sponzorovi a za spoluprácu Okresnému úradu Snina, odboru Krízového riadenia.

 

 

 

Čítať viac

V Tréningovej kuchyni sa znovu pieklo

V Nadácii Pro Futura v Tréningovej kuchyni sa dnes znovu pieklo.V spolupráci so Spojená škola internátna Snina sa žiaci odhodlali upiecť palacinky.Deťom išla práca ako „po masle“. Šikovne obracali palacinky a neskôr ich aj sami ozdobovali. Naučili sa, že palacinky okrem sladkej verzie s nutelom, džemom, šľahačkou a ovocím sa môžu pripraviť aj na slano, so šunkou a syrom. Obe verzie deťom veľmi chutili.

Atmosféra počas pečenia a ozdobovania bola vynikajúca. Každý chcel mať palacinku ozdobenú, čo najkrajšie.Pri ochutnávaní sme si spoločne sľúbili, že naše pečenie bude pokračovať aj nabudúce.

Tešíme sa a ďakujeme🙂

 

 

Čítať viac
Archív