Pomoc pre žiakov Odborných učilíšť internátnych v Prešovskom kraji

Nadácia LDS Charities a Nadácia Pro Futura spolupracujú takmer dvadsať rokov. Spolu uskutočnili viac ako tridsať projektov, ktoré pomohli napr. domovom sociálnych služieb, nemocnici, školám, občianskym združeniam v celom našom regióne. V súčasnosti uskutočňujeme projekt „Pracovné odevy pre odborné učilištia internátne“. Týka sa šiestich škôl v Prešovskom kraji. Zabezpečí pracovné odevy a ochranné pomôcky pre deti v hodnote 56 000 eur.

V pondelok 13. februára sa uskutočnilo na pôde Spojenej školy internátnej v Snine odovzdávanie prvej etapy daru. Na stretnutí sa zúčastnili zástupca LDS Charities Scott Kozak, zriaďovateľka nadácie Pro Futura Jozefína Obšitníková a správca nadácie Daniel Andráško., Jana Kandríková – riaditeľka SŠI v Snine. Zástupcovia školy prevzali pracovné odevy pre murárov, šičky, kuchárov, cukrárov a kožiarov. Tento dar bude slúžiť pre 90 detí.

Do projektu je zapojená aj Spojená škola internátna v Humennom, ktorá prevzala dar v zastúpení Eriky Firdovej, pre kuchárov a pre študentov odboru pomocné práce v administratíve.

Zástupcovia nadácie LDS Charities súhlasili s pokračovaním projektu v školách podobného typu v Medzilaborciach, Svidníku, Prešova a Popradu.

Veríme, že rodičia túto pomoc ocenia. A všetci tí,  ktorí sa týmto deťom snažia pomáhať, zase veria, že sa v budúcnosti uplatnia na trhu práce.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Archív